Co robić, kiedy zaginie kot wychodzący? Grafika ilustrująca tekst ma proporcje jak 1200 na 628 pikseli i przedstawia odrapany i zaniedbany mur z otworem po prawej stronie kadru, w którym widać pochyloną lekko głowę białego kota. Kolorystyka muru jest betonowo-zielona. Z lewej strony kadru na jaśniejszym szerokim pasie tła umieszczono napis zawierający tytuł tekstu w trzech liniach. Pierwsza linia (czarna, pogrubiona czcionka): "Co robić", druga linia (czcionka jak wyżej): "kiedy zaginie", trzecia linia (czcionka jak wyżej): "kot wychodzący?". Poniżej umieszczono nazwę i adres strony, na której ukazał się artykuł (biała czcionka typu light, mocno wtopiona w tło), tekst w trzech liniach: "www.zooedukacja.pl, Magdalena Nykiel, zwierzęta bez tajemnic"

Co to znaczy, że kot wychodzący zaginął? Kiedy uznać nieobecność kota za zaginięcie? Czym różni się szukanie kota wychodzącego od poszukiwania kota, który nie wychodził? Czy są sposoby na bezpieczne wypuszczanie kota?

Jak znaleźć kota, który zaginął? Grafika ilustrująca tekst ma proporcje jak 1200 na 628 pikseli, po prawej stronie grafiki, na pierwszym planie, widać pień drzewa, na którym przybito zszywkami tekturowe ogłoszenie z angielskim, odręcznym napisem wykonanym czarnym flamastrem "lost cat", pod nim bardzo prosto, po dziecięcemu narysowano kota. W tle widać rozmyte kontury zabudowy miejskiej i innych drzew. Oświetlenie i brak liści na drzewach wskazują, że jest wczesna wiosna, lub późna jesień. U dołu grafiki, na ciemniejszym pasku umieszczono dwie linie tekstu. Pierwsza grubą czcionką, to tytuł ilustrowanego artykułu: "Jak znaleźć kota, który zaginął?". Pod nią druga linia, mniejszą czcionką typu light - nazwa i adres strony, na której ukazał się artykuł: "www.zooedukacja.pl - Magdalena Nykiel - zwierzęta bez tajemnic".

Uciekł mi kot, co robić? Mój kot wypadł przez okno - co teraz? Słyszałam to już wiele razy. Odpowiedź jest prosta: szukaj swojego kota! Stworzyłam ten poradnik, by ci pomóc. Wykorzystaj "złote godziny". Działaj jak koci detektyw. Skorzystaj ze sprawdzonych sposobów, by znaleźć kota i udzielić mu niezbędnej pomocy jak najszybciej.

Grafika ilustrująca tekst ma wymiary 1200 na 628 pikseli i przedstawia kota siedzącego na fioletowo-niebieskim szczycie niskiej szafki, na tle ciemnoczerwonej, buraczkowej ściany. Kot siedzi z prawej strony kadru, bokiem, ciałem zwrócony z prawą stronę, ale patrzy nieco odwracając głową w stronę osoby robiącej zdjęcie. Kot jest czarny, wysoki, ma białą plamę nad różowo-czarnym nosem i na części pyszczka oraz białą kryzę i łapki oraz złote oczy. W lewym górnym rogu zdjęcia widać fragment metalowej, czarnej ramki ze ślimakowymi zakończeniami. Obok kota, na tle ściany napis zawierający tytuł tekstu w dwóch liniach. Pierwsza linia (biała czcionka bezszeryfowa, wtopiona w tło): "Jak pomóc zwierzęciu", druga linia (czcionka jak wyżej): "u kresu jego życia?", trzecia linia (czcionka czarna bezszeryfowa): "opiekun wobec eutanazji". Poniżej, tuż nad powierzchnią, na której siedzi kot umieszczono nazwę i adres strony, na której ukazał się artykuł (bezszeryfowa czcionka, mocno wtopiona w tło), tekst w trzech liniach: "www.zooedukacja.pl, Magdalena Nykiel, zwierzęta bez tajemnic"

O czym pamiętać w trudnych chwilach pożegnania ze zwierzęciem? Co zrobić, by eutanazja to była naprawdę 'dobra śmierć'? Na co zwrócić uwagę? Czego oczekiwać? Na co ma wpływ opiekun zwierzęcia, a na co personel medyczny?

Grafika ilustrująca tekst ma wymiary 1200 na 628 pikseli i przedstawia półkę z książkami oraz ułożonymi na nich teczkami oraz notatkami. Na przedzie półki, na książkach położonych przed innymi książkami, siedzi przycupnięta, półleżąca bura, lekko pręgowana kotka. Kotka siedzi bokiem do kadru, wzdłuż półki, z głową po lewej stronie i ogonkiem leżącym aż do końca kadru po prawej. Kicia ma złoto-zielone szeroko otwarte oczy i mocno zwężone źrenice. Lekko opiera się na przednich łapkach. Poniżej na wyszarzonym, rozmytym pasku wzdłuż całej grafiki w dwóch liniach umieszczono tytuł artykułu. Pierwsza linia (biała czcionka bezszeryfowa): "Jak oduczyć kota wskakiwania na stół". Druga linia (mniejsza zielona czcionka bezszeryfowa): "i inne miejsca". Po prawej stronie rozmytego paska umieszczono nazwę i adres strony, na której ukazał się artykuł (bezszeryfowa czcionka, mocno wtopiona w tło), tekst w trzech liniach: "www.zooedukacja.pl, Magdalena Nykiel, zwierzęta bez tajemnic"

Jak oduczyć kota wskakiwania na stół (lub inne miejsca)? Czy koty muszą wszędzie wskakiwać? Dlaczego kot wskakuje na blat w kuchni? Jak reagować, kiedy znowu gdzieś wskoczył? Jak powstrzymać kota przed wskakiwaniem? Czego nie robić?

Infografika o wymiarach 940 na 788 pikseli podzielona pionowo na dwie równe części, z lewej część pastelowo jasnozielona, z prawej pastelowo jasnoczerwona. U góry, centralnie tytuł dużą ciemnofioletową czcionką beszeryfową, w dwóch liniach: "WIELKANOC. Co kotu wolno w święta". W lewym górnym rogu (na jasnozielonej części) ikonka przedstawiająca głowę uśmiechniętego, pomarańczowego kota z czerwonymi serduszkami w oczach. W prawym górnym rogu (na jasnoczerwonej części) ikonka przedstawiająca głowę smutnego kota, z dużą, niebieską łzą pod lewym okiem. Na grafice umieszczono streszczenie wpisu, który ilustruje. Czcionka bezszeryfowa, grafitowy kolor. Po lewej stronie, na jasnozielonym tle, pod ikonką wesołego kotka umieszczono informuje o tym, co kotu wolno w święta. Po prawej stronie, na jasnoczerwonym tle, pod ikonką smutnego kotka, umieszczono odpowiadające im informacje o tym, czego kotu w święta nie wolno. Poszczególne pary informacji w układzie pionowym oddzielają śródtytuły identyczne z tymi z treści wpisu. U dołu, na środku umieszczono niewielką grafikę świąteczną, prezentującą dwie pisanki w zielonej trawie. Przez całą długość infografiki u jej dolnej krawędzi, przebiega napis białą, bezszeryfową czcionką: " www.zooedukacja.pl (c) Magdalena Nykiel zwierzęta bez tajemnic ".

Do wcześniejszych tekstów o świętowaniu z kotem postanowiłam dołączyć krótkie zestawienie tego, co dla kota w Święta może być dobre, a co nie. Wybrałam najważniejsze i najczęściej spotykane problemy. Czy kotu wolno wszystko wobec gości, bo jest u siebie? Czy wiosenne roślinki mogą mu zaszkodzić? Czy masz w lodówce coś, czym możesz podzielić się z kotem?

Podkategorie