Aktualności

Po majowym wykładzie o kotach miejskich w Bielsku-Białej

Jeśli jesteś na mojej stronie zooedukacja.pl to pewnie interesujesz się kotami. Wielu z nas nie tylko ma koty w domu, ale także stara się pomagać przetrwać tym, które żyją poza nim, lub są bezdomne.

10 maja 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Olszówce miałam przyjemność poprowadzić wykład Koty miejskie – jak im skutecznie pomagać?

Koty wolno żyjące są częścią miejskiego ekosystemu. Wbrew pozorom nie oznacza to wcale, że są to zwierzęta dzikie. Kot domowy to gatunek udomowiony, zależny zawsze, w mniejszym lub większym stopniu od człowieka. Na wykładzie można było dowiedzieć się jak odróżnić kota wolno żyjącego od bezdomnego i jak dokarmiać koty, by naprawdę na tym skorzystały.  Mówiłam również o konieczności sterylizowania kotów wolno żyjących i o tym, jak oswoić nieufne kocięta.

Po wykładzie każda zainteresowana osoba mogła nauczyć się jak działa klatka-łapka i jak nastawić klatkę-łapkę, by szybko i bez zbędnego stresu złapać wolno żyjącego kota.

Dziękuję wszystkim osobom, które przybyły na wykład! Mam nadzieję, że okazał się inspirujący. Z kilkoma osobami jestem w kontakcie telefonicznym i mam nadzieję, że wyniknie z tego coś dobrego dla kotów.

Za zorganizowanie wykładu i życzliwość dla inicjatywy dziękuję Pani Małgorzacie Motyce-Madej i pracownikom Domu Kultury w Olszówce.

Magdalena Nykiel

UWAGA! Artykuły, opracowania oraz inne treści publikowane na tej stronie, o ile nie zostało to zaznaczone inaczej, są własnością Magdaleny Nykiel i ich wykorzystanie, kopiowanie i przetwarzanie we fragmentach lub całości bez pisemnej zgody autorki jest zabronione.