BLOG

Nie czytaj Coppingera…;)

Ray Coppinger, autor książki „Czym jest pies? Podstawy ekologii behawioralnej psa domowego” był człowiekiem niebezpiecznym. Spędzasz jeden dzień, słuchając, jak opowiada o psach i zmienia się na zawsze sposób, w jaki myślisz o zwierzętach. Spędzasz dwa i… masz Mistrza.

Wystarczy, że zamknę oczy i niemal słyszę to, co mówił na swoim seminarium w Niepołomicach, dziesięć lat temu. Kiedy profesor zmarł w 2017 roku, miałam poczucie autentycznej straty.

Dlatego propozycję współudziału w przygotowaniu jego książki dla polskich czytelników potraktowałam jak zaszczyt. I oto jest. Nie czytaj, jeśli chcesz, by ktoś wyręczył cię w myśleniu. Nie czytaj Coppingera, jeśli nie lubisz wychodzić ze swojej strefy komfortu. Nie czytaj, jeśli jesteś jedną z osób, które uważają, że gdy fakty nie przystają do tego, do czego się emocjonalnie w myśleniu o zwierzętach przywiązałaś, to tym gorzej dla faktów.

W pozostałych przypadkach, przeczytaj koniecznie.

W piątek, 22 lutego 2019 r. w Katowicach, Andrzej Kłosiński, redaktor naukowy i wydawca „Czym jest pies?”, wspólnie z Beatą i Piotrem Leszczyńskimi będą opowiadać o książce, o niezwykłym człowieku jakim był profesor Raymond Coppinger, a przede wszystkim o psach. Spotkanie odbędzie się w Ważnym Miejscu, przy ul. Mikołowskiej 44. Początek o 17:30.